Małopolska policja publikuje nagranie z karambolu, do którego doszło we wtorek w Krakowie na ul. Grota Roweckiego. Kierowca tira, który staranował 19 aut prawdopodobnie w czwartek usłyszy zarzuty.

Do wypadku doszło na jednym ze skrzyżowań. Kierowca ciężarówki nie wyhamował przed światłami i staranował 19 aut. Po zdarzeniu sprawca nie zatrzymał się. Na filmie, który udostępniła policja widać, jak kierowca po wypadku jedzie dalej ze zniszczonym przodem pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany dopiero później. 54-letni kierowca został zbadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania.

Po wypadku cztery osoby trafiły do szpitala. Ich obrażenia nie są groźne dla życia, ale wymagają hospitalizacji.

Kierowca z kolei w czwartek może usłyszeć zarzut spowodowania katastrofy w ruchu drogowym i ucieczki z miejsca wypadku. Nie można jednak wykluczyć, że zamiast spowodowania katastrofy w ruchu lądowym pojawi się zarzut spowodowania wypadku. Przemawia za tym fakt, że jedynie cztery poszkodowane osoby pozostały w szpitalu. Na razie kierowcy odebrano prawo jazdy i w izbie zatrzymań oczekuje na przesłuchanie.

(abs)