Dwie osoby utonęły w nocy w stawie w Kańczudze na Podkarpaciu. Strażacy apelują o rozsądek i rozwagę nad wodą.

Dwie osoby utonęły w nocy w stawie w Kańczudze na Podkarpaciu. Strażacy apelują o rozsądek i rozwagę nad wodą.
Zdj. ilustracyjne /Archiwum RMF FM

Jak poinformował mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy dostali sygnał o tym zdarzeniu w niedzielę po godz. 23.

Gdy na miejsce przyjechali strażacy z Przeworska, na brzegu stawu prowadzona była reanimacja ok. 40-letniej kobiety - relacjonował Betleja. Niestety, nie udało się go uratować.

Strażacy otrzymali informację, że w stawie najprawdopodobniej utopił się także mężczyzna. Płetwonurkowie po kilku minutach poszukiwań odnaleźli go na dnie zbiornika - poinformował rzecznik.  

Straż pożarna przypomina, że kąpać powinniśmy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Za każdym razem, gdy wchodzimy do wody w miejscu niestrzeżonym przez ratowników bądź w miejscu niedozwolonym, ryzykujemy życiem - apelował Betleja. Jak dodał, pod żadnym pozorem nie powinniśmy też wchodzić do wody po alkoholu. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)