Spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem PSL Waldemarem Pawlakiem trwało dwie godziny. W tym czasie, jak poinformował rzecznik PiS Adam Hofman, politycy rozmawiali o "sytuacji politycznej i propozycjach gospodarczych lidera PSL" oraz o "możliwym zakresie współpracy".

Dwugodzinne spotkanie Kaczyńskiego i Pawlaka odbyło się w jednej z warszawskich restauracji. O jego przebiegu w zwięzły sposób poinformował na Twitterze rzecznik PSL, Krzysztof Kosiński. Jak napisał, podczas spotkania "omówiono możliwy zakres współpracy w sprawach sprzyjających rozwojowi kraju, w szczególności rozwiązania podatkowe korzystne dla małych i średnich przedsiębiorstw".

Na temat spotkania wypowiedział się także Adam Hofman, rzecznik PiS. Lider opozycji Jarosław Kaczyński z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem rozmawiali zarówno o ogólnej sytuacji politycznej, jak i o kilku propozycjach gospodarczych przedstawionych przez szefa PSL. Panowie umówili się, że nie będą szerzej informowali o ustaleniach. Dobrze, że takie spotkanie się odbyło, być może w kilku sprawach uda się znaleźć jakieś rozsądne stanowisko - powiedział Hofman. Dopytywany o szczegóły rozmów, odmówił komentarza.

Seria spotkań wicepremiera


Wcześniej wicepremier Pawlak spotkał się z Januszem Palikotem. Planowane jest także spotkanie Pawlaka z politykami Solidarnej Polski. Spotkanie z liderem PSL wykluczył szef SLD Leszek Miller.

Pawlak zapowiadał, że z liderami ugrupowań parlamentarnych chce rozmawiać m.in. o deregulacji, propozycjach zmian w rozliczaniu VAT, a także zmianach dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego, aby samorządy mogły zrealizować więcej inwestycji.