Nasze społeczeństwo jest podzielone i niestety w wielu wypadkach ten podział jest ostry, prowadzi do wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca - mówił podczas konferencji PiS w sobotę prezes partii Jarosław Kaczyński.

Nasze społeczeństwo jest podzielone i niestety w wielu wypadkach ten podział jest ostry, prowadzi do wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca - mówił podczas konferencji PiS w sobotę prezes partii Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w Sejmie / Jakub Kamiński /PAP

Nasze społeczeństwo jest podzielone i niestety w wielu wypadkach ten podział jest ostry, prowadzi do wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca, czasem nawet do sytuacji zupełnie nadzwyczajnych - mówił Kaczyński.

Jeżeli zapytać - abstrahując już od podziałów politycznych - o oczekiwania odnoszące się do przyszłości, to one są w istocie dość podobne; może właśnie dlatego niektórym tak bardzo zależy, żeby w Polsce powstawały emocjonalne podziały, żeby to emocjonalne napięcie było tak ostre, bo ogromna większość Polaków chce szybkiego postępu ekonomicznego - dodał prezes PiS.

Kaczyński: Dokonujemy przyspieszenia gospodarczego

29 lat temu partia, która poprzedziła PiS, której PiS jest kontynuatorem, ogłosiła program przyspieszenia. Wtedy to było przyspieszenie polityczne. Dziś, chociaż nie posługujemy się już tym hasłem, można powiedzieć, że bez słów dokonujemy przyspieszenia - przyspieszenia gospodarczego, socjalnego, społecznego. Dokonujemy go z wielkimi sukcesami gospodarczymi w sferze społecznej, socjalnej - powiedział lider Praw i Sprawiedliwości.

Jak dodał, ministrowie, którzy będą zabierać głos podczas konferencji, przedstawią "naprawdę imponujące dane". Będą opowiadać o tym, co dzisiaj dzieje się w Polsce - wskazał.

A dzieje się bardzo, bardzo dużo dobrego i sensem tego naszego dzisiejszego - mam nadzieję, że to będzie cały cykl, będzie to pewna regularna praktyka - spotkania jest to, by zachęcić państwa, jednocześnie w jakiejś mierze skonsolidować nasz korpus samorządowym, ku temu, by to przyspieszenie odbywało się na poziomie regionalny, na poziomie gmin, powiatów, żeby działała tu synergia, żebyśmy wszyscy razem szli do przodu - mówił lider PiS.

Tam, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość, powinno być tak już zawsze - stwierdził. Prezes PiS zapewnił, że "nie jest to wcale takie trudne".

Żeby dobrze rządzić, nie trzeba być geniuszem; chociaż pewni ludzie wybitnie zdolni bardzo się przydają, są takie przykłady też teraz, w naszym rządzie. Ale przede wszystkim trzeba być kompetentnym i uczciwym. To jest bardzo ważne, by rządzić w sposób przemyślany i uczciwy właśnie - podkreślił Kaczyński.


Opracowanie: