„We wtorek odbędą się posiedzenia Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów ws. zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu, na którym desygnowana na premiera Ewa Kopacz miałaby wygłosić expose” - poinformował wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Na razie nie ma oficjalnych informacji, kiedy miałoby się odbyć dodatkowe posiedzenie.

Cezary Grabarczyk nie sprecyzował, kiedy miałoby się odbyć dodatkowe posiedzenie. Początkowo mowa była o sobocie 27 września. Jednak z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że termin ten jest już nieaktualny, a dodatkowe posiedzenie odbędzie się prawdopodobnie później.

 Prezydent Bronisław Komorowski desygnował dziś marszałek Ewę Kopacz na premiera. Później kontynuowała ona rozmowy związane z powstaniem nowego rządu. W sejmowym gabinecie marszałek pojawili się: Grabarczyk oraz b. minister finansów Jacek Rostowski.

Pytany o przebieg spotkania Rostowski powiedział dziennikarzom, że wraz z desygnowaną premier "wypił herbatę". Grabarczyk poinformował, że jego rozmowa dotyczyła wtorkowych posiedzeń Prezydium i Konwentu Seniorów. Takie delikatne przymiarki do terminu dodatkowego posiedzenia Sejmu - dodał polityk.

Kancelaria Prezydenta zapowiedziała, że powołanie nowego rządu nastąpi 22 września przed wylotem prezydenta na 69. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Powrót Komorowskiego do kraju planowany jest na 25 września. Prezydent RP co roku uczestniczy w spotkaniu w Nowym Jorku, zabierając głos na tym międzynarodowym forum.

(mn)