9,6 mld zł to o 700 milionów złotych więcej niż przed rokiem i historyczny rekord. Może on być związany z przeciągającą się zimą i dużą liczbą zachorowań na grypę. Kupujemy miliardy tabletek, pigułek i hektolitry syropów. Samego Rutinoscorbinu sprzedaje się 1,2 mld tabletek rocznie.
Chorzy coraz częściej po pomoc nie idą do apteki, lecz do dyskontu.
Jesteśmy lekomanami, wydajemy miliardy
Kupujemy na potęgę leki bez recepty. W ubiegłym roku wydaliśmy na nie 9,6 mld zł. To rekord - czytamy w "Gazecie Wyborczej".