Trzy miesiące aresztu dla Krystiana W., pseudonim "Krystek". 38-latek spod Wejherowa na Pomorzu wielokrotnie miał wykorzystywać seksualnie nastolatki w Trójmieście.

Mężczyźnie postawiono zarzuty gwałtu i usiłowania gwałtu. 38-latek nie przyznał się do winy.

Wcześniej obrońca Krystiana W. informował, że jest on podejrzany o usiłowanie gwałtu i dokonanie "innej czynności seksualnej", ale śledczy temu zaprzeczyli.

Jak dowiedział się nasz reporter, Krystian W. długo odpowiadał na pytania śledczych - prokuratorzy nie informują jednak o tym, co dokładnie im powiedział. Zażądali jednak dla niego tymczasowego aresztu. Śledczy obawiają się, że 38-latek na wolności może mataczyć. O decyzji zaważyła również wysoka kara - grozi mu do 12 lat więzienia.

"Krystka" zatrzymano wczoraj rano w Bolszewie koło Wejherowa. Krystian W. nie był zaskoczony tym, że przyszli po niego policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Nie stawiał żadnego oporu. 

Jak ustalił już wczoraj nasz reporter, policja już od dłuższego czasu kilkukrotnie i bezskutecznie prosiła gdańską prokuraturę o zgodę na zatrzymanie 38-latka.

(abs)