Robiły sobie wyzywające zdjęcia na żydowskim cmentarzu, teraz zajmie się nimi prokuratura. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, fundacja zajmującą się odnową zniszczonych, żydowskich nekropolii złożyła doniesienie ws. dwóch nastolatek, które opublikowały w internecie skandaliczne fotografie z sesji na cmentarzu w Kaliszu.

W piśmie, podpisanym przez przedstawicielkę fundacji "From The Depths", znalazł się zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie miejsca kultu religijnego. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Autor doniesienia szczegółowo opisuje obraźliwe - jego zdaniem - czyny młodych kobiet. Chodzi o publiczne udostępnienie zdjęć, na których jest "kobieta, wykonująca rażące, obsceniczne gesty i pozy. Zdjęcia zostały wykonywane na cmentarzu żydowskim, który stanowi miejsce kultu religijnego. Widoczna na zdjęciu kobieta m.in. obejmuje nagą macewę. W ordynarnym nielicującym z powagą i charakterem miejsca stroju stoi na leżących macewach."

Wolontariusze fundacji natrafili na fotografie na jednym z portali szukając informacji o opuszczonej żydowskiej nekropolii w Kaliszu.

(ug)