​Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. Chodzi o tragiczne wydarzenia na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. W lutym porywisty wiatr zerwał dach z prowizorycznej wypożyczalni nart, jego fragmenty spadły na narciarzy, zginęły trzy osoby.

Wszystkim mężczyznom przedstawiono zarzuty nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci zawalenia się budowli, skutkującego m.in śmiercią trzech osób oraz obrażeniami ciała kolejnego pokrzywdzonego

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Cytat

Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skierowano akt oskarżenia w przedmiotowej sprawie, obejmujący trzy osoby to jest: Tomasza Ż. oraz Łukasza M. - inwestorów będących właścicielami przedmiotowej wypożyczalni oraz Piotra W. - właściciela firmy budowlanej wykonującej prace polegające na przebudowie i przystosowaniu obiektu pełniącego funkcję wypożyczalni
- brzmi komunikat Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Tragiczny wypadek w Bukowinie. Zginęły trzy osoby

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego 2020 roku w Bukowinie Tatrzańskiej przy stacji Rusiń-Ski. 

Zerwany podczas halnego dach uderzył w grupę osób będących na parkingu stacji narciarskiej, a następnie zatrzymał się na budynku górnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Na miejscu zginęła 52-latka i jej 15-letnia córka. Druga córka zmarłej kobiety, 21-latka, w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła wieczorem tego samego dnia. 

Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem. Chłopak jest spokrewniony z ofiarami wypadku.