Dwie opiekunki punktu żłobkowego we Wrocławiu odpowiedzą za psychicznie i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Zobacz również:

Akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z września i października zeszłego roku. Według prokuratury dwie opiekunki - Sylwia Ł. i Małgorzata Ł. - miały psychicznie i fizycznie znęcać się nad 24 dziećmi oddanymi do placówki pod opiekę.

Znęcanie się polegało na zmuszaniu dzieci do spania poprzez krępowanie ich becikami i przywiązywanie do łóżeczek, zmuszanie siłą do jedzenia i zastraszanie krzykiem - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Klaus poinformowała, że obie kobiety odpowiedzą także za oszustwo. Miało ono polegać na wprowadzeniu w błąd rodziców, co do usług świadczonych w punkcie żłobkowo-przedszkolnym.

Rodziców informowano, że w punkcie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, że jest w nim pielęgniarka i dentysta, co nie było prawdą - powiedziała Klaus.

Placówka przy ul. Lipowej we Wrocławiu nie była zarejestrowana w urzędzie miasta, co oznacza, że nie miała pozwolenia na prowadzenie opieki nad małymi dziećmi. Punkt żłobkowo-przedszkolny miał jedynie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Po ujawnieniu nieprawidłowości punkt został zamknięty.