RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jeleń tkwił we wnykach kilka dni

Publikacja: Sobota, 24 stycznia (06:59) Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia (07:00)

Bezbronnego jelenia uwięzionego we wnykach znaleźli leśnicy w Puszczy Białowieskiej. Zwierzę tkwiło w nich aż kilka dni.

W okolicach przygranicznej wsi Masiewo (Nadleśnictwo Browsk) pracownik Lasów Państwowych otrzymał anonimową informację o uwięzionym we wnykach ze stalowej linki jeleniu. Zwierzę zostało uśpione przez weterynarza Białowieskiego Parku Narodowego. Po udzieleniu pomocy przez lekarza jeleń został uwolniony z sideł, wybudzony i wypuszczony na wolność.

Okazało się, że sidła, przynajmniej w części, były założone w ubiegłych latach, ponieważ były wrośnięte w brzozę, do której były przytwierdzone.

mat. Lasy Państwowe (j.)

Źródło:  

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: