Prawo i Sprawiedliwość nie składa broni w walce o przekonanie Polaków, że Donald Tusk nie powinien zostać wybrany na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Partia Jarosława Kaczyńskiego opublikowała spot "Jeden Donald wystarczy", w którym ostro krytykuje działania Tuska zarówno w roli szefa polskiego rządu, jak i przewodniczącego RE.

Tytuł spotu nawiązuje do tweeta Donalda Tuska, opublikowanego przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Polityk przywoływał w nim słowa swej żony, która miała powiedzieć, że "jeden Donald wystarczy".

Z filmu Prawa i Sprawiedliwości dowiadujemy się m.in., że Donald Tusk "dla Polaków nie zrobił nic", "popiera donosy na Polskę i grozi legalnie wybranym władzom" oraz "poparł pucz opozycji w Sejmie". Jak podkreśla ponadto lektor: szef Rady Europejskiej "podważał legalność budżetu, w którym jest program 500 plus - wsparcie finansowe dla polskich rodzin".

W spocie znalazło się również stwierdzenie, że Donald Tusk "poparł narzucenie liczby islamskich emigrantów państwom Unii, w wyniku czego wezbrała fala zamachów terrorystycznych". Ginęli w nich również Polacy - zaznacza lektor.

Następnie zaś zauważa, że "Tuskowi wyszło jedno: z Unii wyszła Wielka Brytania".

Zobaczcie!

(e)