Udało się zatrzymać zrzut ścieków do Przemszy po awarii zbiornika w przepompowni w Jaworznie. Taką informację przekazała w niedzielę wieczorem spółka Wodociągi Jaworzno.

"Właśnie zakorkowaliśmy przelew burzowy. Wszystkie ścieki z uszkodzonej pompowni odbierane są przez beczkowozy i trafiają na oczyszczalnię" - taki komunikat pojawił się w niedzielę wieczorem na facebookowym profilu spółki Wodociągi Jaworzno. 

W sobotę w przepompowni przy ul. Batorego w Jaworznie rozszczelnił się zbiornik. Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do Przemszy. 

Zaraz po otrzymaniu informacji od Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego o awarii oczyszczalni w Jaworznie wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zadysponował na miejsce służby: sanepid, WIOŚ, Państwową Straż Pożarną - wyjaśniła rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska. Sam wojewoda także udał się na miejsce awarii. Zaoferował prezydentowi Jaworzna i spółce wodociągowej pomoc w postaci pomp.

Rzecznik spółki Wodociągi Jaworzno Sławomir Grucel zapewnił, że awaria w żaden sposób nie zagraża mieszkańcom, nie ma też wpływu na jakość oczyszczanej przez jego firmę wody.