„Prokuratura prawdopodobnie wystąpi o uchylenie immunitetu szefowi klubu PSL Janowi Buremu” – pisze w czwartkowym wydaniu „Gazeta Wyborcza”. „Nalega na to CBA. Ale prokuratorzy chcą mocniejszych dowodów” – wyjaśnia dziennik.

"W Warszawie i Katowicach trwają dwa niezależne śledztwa, w których sprawdza się nadużycia i powiązania biznesowo-urzędniczo-koleżeńskie na Podkarpaciu. W obu sprawach postawiono zarzuty, ale dotyczą biznesmenów i urzędników" - pisze "Wyborcza". Według gazety CBA naciska na śledczych, by wysłały do Prokuratury Generalnej wnioski o uchylenie Buremu immunitetu poselskiego, żeby można mu było postawić zarzuty.

Na razie śledczy mają wątpliwości co do jakości dowodów przeciwko Buremu - tłumaczą, że nie są one odpowiednio mocne. Z informacji "GW" wynika jednak, że wniosek o uchylenie immunitetu podkarpackiemu posłowi jest wysoce prawdopodobny jeszcze przed wyborami.

RMF FM w maju informował, poseł PSL na nieformalnym spotkaniu z wiceszefem policji Mirosławem Schosslerem przekazał generałowi dane o finansach jednej z firm na Podkarpaciu. Na podstawie tych informacji Centralne Biuro Śledcze wszczęło działania przeciwko właścicielom tej firmy i zarazem przeciwnikom politycznym Jana Burego.

W czwartkowej "Wyborczej" także:

- Bez solidarności ani rusz

- Robert Kubica: Nie jest mi łatwo

(MN)