Jaka będzie pogoda w Wigilię, pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia? Czy czekają nas białe święta? Niestety, nie mamy najlepszych wieści, za to poważne ostrzeżenie dla kierowców.

Wigilia, 24 grudnia 2020

W ciągu dnia będzie pochmurnie w całym kraju, a temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. Celsjusza w Białymstoku, Rzeszowie i Kielcach po 7 st. we Wrocławiu i Szczecinie. Zimniej jedynie w górskich miejscowościach - w Szklarskiej Porębie 0 st. w ciągu dnia.

W nocy się nieznacznie ochłodzi. Gdzieniegdzie temperatura spadnie poniżej zera. Synoptycy nie prognozują opadów.

25 grudnia, Boże Narodzenie

W Boże Narodzenie mieszkańcy części kraju mogą się spodziewać opadów, niestety nie śniegu, a deszczu. Popada w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim i małopolskim.

W ciągu dnia w górskich miejscowościach temperatura spadnie poniżej zera, w pozostałych częściach kraju od 3 st. w Kielcach po 7 w Białymstoku.

Uwaga! W nocy lokalnie pojawią się przymrozki, które w połączeniu z opadami deszczu mogą spowodować bardzo niebezpieczne warunki na drogach.

26 grudnia, Św. Szczepana

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy kilku województw powinni spodziewać się deszczu. Opady pojawią się: na Warmii i Maurach, Podlasiu, Mazowszu, Śląsku, w Małopolsce, Łódzkiem, Świętokrzyskiem, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W przeważającej części kraju pochmurno, rozpogodzenia na Pomorzu i woj. kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Temperatura maksymalna w ciągu dni wyniesie od 1 st. w Kielcach po 6 we Wrocławiu. Uwaga! Oblodzeń mogą się spodziewać mieszkańcy woj. świętokrzyskiego i lubelskiego.

W górskich miejscowościach temperatura w ciągu dnia kilka kresek na minusie.