Komisja Europejska rozpoczyna wobec Polski procedurę państwa prawa. Powodem miało być zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawa medialna. Jak będzie wyglądała taka procedura? Premier odpowiada: "Nie ma nadzoru, jest dialog". Czy tak, jak uważa minister ds. europejskich, KE ryzykuje rolę strony w politycznym sporze w Polsce? Beata Szydło po spotkaniu z opozycją zaznacza, że ta gotowa jest stanąć ramię w ramię z rządem w obliczu zagrożenia. "To spore nadużycie" - mówi Rafał Trzaskowski z PO. Czy jest napięcie na linii Warszawa-Bruksela? W czwartek gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM będzie poseł PiS Jacek Sasin.

Jeżeli chcesz, by w Twoim imieniu Konrad Piasecki zadał pytanie Jackowi Sasinowi, wpisz je w komentarzu pod artykułem lub wyślij mailem na adres fakty@rmf.fm, wpisując w tytule wiadomości: "Pytanie do Jacka Sasina".

Zobacz, jak w środę na pytania słuchaczy odpowiadał Rafał Trzaskowski: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-trzaskowski-pis-idzie-po-bandzie-wyrzucanie-i-weryfikacja-dz,nId,1953346