Zgodnie z zarządzeniem premiera Iraku Ijada Allawiego wieczorem zacznie obowiązywać godzina policyjna w Bagdadzie. Wprowadzono ją dzień po podjęciu podobnych kroków w Falludży i Ramadi.

Od wczoraj trwa zmasowany szturm amerykańskich i irackich sił na Falludżę, w celu - jak to określono - oczyszczenia miasta z terrorystów. Według ostatnich doniesień Amerykanie wkroczyli już do centrum Falludży i kontrolują 1/3 miasta.

Od rana walki toczą się także w Ramadi, tam jednak kontrolę nad centrum miasta przejęli rebelianci. W oświadczeniu zamieszczonym po południu na jednej z islamskich stron internetowych ugrupowanie jordańskiego terrorysty Abu Musaby Al Zarqawiego przyznało się do porannego zamachu na posterunki policji w rejonie Bakuby

Zginęło 45 osób. W Internecie pojawiło się także oświadczenie Islamskiej Armii w Iraku, która nakazała swym bojownikom ataki na różne cele w Iraku w odwecie za szturm na Falludżę. Wymienione w Internecie cele to między innymi amerykańskie kwatery w Iraku, ministerstwa ropy i finansów, bazy wojskowe, ambasady i główne hotele.