Najwcześniej za kilka miesięcy pojawi się internet w pociągach Pendolino. W przyszłym tygodniu PKP InterCity chce rozpisać nowy przetarg w tej sprawie - dowiedział się reporter RMF FM, Mariusz Piekarski.

Spółka PKP InterCity po roku dreptania w miejscu w sprawie internetu w pociągach Pendolino, zdecydowała się zmienić strategię.

Do tej pory internet w składach miała zapewnić firma telekomunikacyjna, ale nie zamierzała on płacić za dostęp do pociągu, a producent Pendolinio groził, że bez opłaty utracona zostanie gwarancja.

Teraz PKP chce wynająć firmę, która tylko zamontuje urządzenia. Spółka z kolei weźmie na siebie koszty dostępu do własnego pociągu. Jak dowiedział się nasz reporter, to koszt nawet kilkunastu milionów złotych.

Chcemy wprowadzić inne rozwiązanie, takie już wewnętrzne, czyli internet będzie, natomiast my na innych zasadach wprowadzimy go na pokład - mówi Beata Czemerajda z PKP InterCity.

Nie stanie się to jednak od razu i nie na wszystkich składach. Przypomnijmy - w niedzielę minie rok od wyjazdu tych pociągów na polskie tory i przez rok nie udało się zaoferować pasażerom internetu na pokładzie "dumy PKP".

(abs)