Po intensywnych opadach na Mazowszu, w niedzielę po południu w Warszawie podtopionych zostało wiele ulic. W kilku miejscach wybiły studzienki kanalizacyjne. Strażacy w całym regionie odbierali dziesiątki telefonów z prośbami o interwencje. Na Gorącą Linię dostaliśmy od Was zdjęcia z zalanych ulic stolicy.

Na południu Warszawy woda zalała Ursus, Włochy, Wawer, Ochotę i sporą część Mokotowa. Poza głównymi ulicami - Grójecką, Wawelską i Rzymowskiego - zalane były także mniejsze osiedlowe uliczki.

Straż pożarna dostała kilkaset telefonów z prośbami o wypompowywanie wody z piwnic. Do godziny 17 strażacy interweniowali prawie 50 razy. Usuwanie szkód potrwa co najmniej przez całą noc, ale to oczywiście zależy jak długo będzie padał deszcz - powiedział Artur Laudy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Woda zalała też piwnice Komisariatu Policji na Okęciu. Dokumenty z archiwum przeniesione zostały na piętro. Z powodu ulewy odwołano mecz warszawskiej Legii z Zagłębiem Lubin.

Podczas burzy Okęcie częściowo wstrzymało ruch

Burza nad Warszawą spowodowała też częściowe przerwanie pracy warszawskiego lotniska Okęcie. Port przyjmował samoloty lądujące, ale w czasie wyładowań atmosferycznych wstrzymana była obsługa samolotów wylatujących ze stolicy. Na drogach kołowania samolotów utworzyły się kałuże, które trzeba było usunąć - tłumaczył Radosław Żuk z Portów Lotniczych.

Oprócz Warszawy, front burzowy przeszedł przez powiaty: pruszkowski, piaseczyński, legionowski i żyrardowski. Woda dała się też we znaki mieszkańcom Wołomina, Marek, Radzymina i Kobyłki. Strażacy wypompowali deszczówkę m.in. ze szpitala i z Archiwum Powiatowego w Wołominie.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.