RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Huta "Irena" bez gazu

Publikacja: Poniedziałek, 4 października (17:53) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Huta "Irena" w Inowrocławiu przerwała produkcję. W fabryce szkła został odcięty gaz. Huta od miesięcy nie płaci rachunków.

Zadłużenie za same tylko dostawy prądu sięga już ponad 17 milionów złotych. W związku z zatrzymaniem produkcji zagrożony jest los ponad 450 pracowników i setek innych, współpracujących z inowrocławską fabryką. W sądzie toczy się również postępowanie upadłościowe w sprawie huty.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: