Arkadiusz Łakatosz - pseudonim "Hoss" - wciąż się ukrywa. Twórca metody oszustw "na wnuczka" od piątku jest poszukiwany listem gończym. Jego namierzeniem zajmie się grupa, która ma na swoim koncie liczne sukcesy - poznański Zespół Poszukiwań Celowych.

Członkowie poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych nazywają się "łowcami głów". Jeden z ich bardziej pamiętanych ostatnich sukcesów to ujęcie na Malcie Kajetana P. Mężczyzna uciekł z Polski po tym, jak w Warszawie rok temu zabił kobietę i uciął jej głowę. Zespół Poszukiwań Celowych złapał go po kilku dniach. Teraz zajmie się "Hossem", który przed warszawskim sądem odpowiada za wyłudzenie od starszych ludzi 1,5 miliona złotych. 

10 dni temu Łakatosz przestał stawiać się na wskazanym komisariacie policji w Poznaniu. Sąd zdecydował, że ma zostać aresztowany. Wtedy oszust zniknął - stąd list gończy i zaangażowanie najlepszych policjantów od poszukiwań.

Na czym polega metoda "na wnuczka"? Oszuści dzwonią do wytypowanej osoby, podając się za jej krewnego. Informują ją o kłopotach zdrowotnych, finansowych i proszą o wsparcie. Manipulując rozmówcą, proszą o przekazanie kwoty przysłanemu "koledze", "znajomemu".

(mal)