RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Handlowali podrabianym paliwem, 4 osoby w rękach CBŚ

Publikacja: Piątek, 17 maja (12:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 30 milionów złotych stracił Skarb Państwa na działalności grupy zajmującej się przestępczością paliwową. Jak poinformowała policja, właśnie zatrzymano kolejne cztery osoby podejrzane o udział w gangu.

Czterej ostatnio zatrzymani to mieszkańcy województw dolnośląskiego, śląskiego oraz opolskiego. Mężczyźni trudnili się wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości odbarwionego oleju opałowego jako oleju napędowego. Wykorzystywali do tego procederu m.in. sfałszowane faktury VAT - poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski. Do tej pory w sprawie zatrzymano łącznie 15 osób.

Grupa przestępcza, którą rozbiła policja, działała na południu Polski. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. dwie cysterny z podejrzanym paliwem.

Rzecznik poinformował, że zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty związane z posługiwaniem się sfałszowanymi fakturami. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło: RMF FM/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: