Strona internetowa lotniska w Modlinie w piątek przed południem została zaatakowana przez hakerów. Jak dowiedział się reporter RMF MAXXX serwis internetowy portu padł ofiarą cyberprzestępców. "Strona internetowa lotniska w Modlinie nie działa z powodu ataku na serwer firmy, która hostinguje tę stronę" - potwierdziła Jolanta Grus z biura prasowego spółki. Zapewniła, że serwery portu są zabezpieczone, a awaria strony jest usuwana. Przez pewien czas na stronie internetowej portu pojawił się wizerunek uśmiechniętego diabła. W tle słychać było muzykę.

Problem dotyczy tylko i wyłącznie strony. Jeśli chodzi o serwery portu lotniczego, to są one zabezpieczone. Bezpieczeństwo lotniska jest zapewnione - podkreśliła po godzinie 13 w piątek Jolanta Grus.

Pasażerowie nie mogą ze strony uzyskać informacji m.in. o odlotach czy przylotach samolotów.

Pasażerowie zostali pozbawieni tylko i wyłącznie dostępu do informacji, jakie pozyskują się ze strony. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zaangażujemy infolinię i Facebooka. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu - zapewniła.

Lotnisko w Modlinie powstało w 2012 roku. Do tej pory obsłużyło ponad 10 mln pasażerów. W samym 2016 roku było ich blisko 2 mln 900 tys. Na lotnisku operuje irlandzki Ryanair. Przemyslaw Mzyk (ug)