Gwałtowne ulewy przetoczyły się przez wiele regionów kraju. Potoki wody podtopiły budynki, piwnice i samochody w Brzezinach w Łódzkiem. Ulewny deszcz i silny wiatr dały się także we znaki mieszkańcom Śląska, Wielkopolski, Lubelszczyzny, Warmii i Mazur oraz Małopolski.

W Małopolsce strażacy interweniowali w Wieliczce, Dobczycach i Myślenicach. Najczęściej musieli udrażniać przepusty i usuwać naniesiony przez wodę żwir z jezdni. 

Wcześniej ulewa przeszła m.in. przez Łódzkie. Najbardziej ucierpiała miejscowość Brzeziny. Po obfitym deszczu zablokowana była droga krajowa nr 72, która przechodzi przez miejscowość. Strażacy od wtorkowego popołudnia musieli usuwać wodę z zalanych ulic i budynków. Sytuacja powoli się stabilizuje. Teraz już jest mało wody, wcześniej sięgała do pasa - mówił mieszkaniec Brzezin w rozmowie z reporterką RMF FM. TUTAJ ZNAJDZIECIE WIĘCEJ KOMENTARZY ŚWIADKÓW POTĘŻNEJ ULEWY

Zalane piwnice w Częstochowie

Gwałtowna ulewa przeszła także nad Częstochową. Tylko w ciągu 10 minut straż pożarna odebrała tam 20 zgłoszeń o zalaniach. Główne interwencje strażaków to pompowanie wody - przede wszystkim z zalanych piwnic. Ilości wody nie były też w stanie przyjąć studzienki kanalizacyjne, dlatego ulice zostały częściowo zalane. Na szczęście, tylko te boczne. 


Deszcz uprzykrzył też życie mieszkańcom Wielkopolski. Woda wdarła się tam do wielu piwnic. TU ZNAJDZIECIE WIĘCEJ ZDJĘĆ

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)