Na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego i zachodnio-pomorskiego mają dziś wystąpić gwałtowne burze. Jeszcze poważniejsza sytuacja będzie w województwie wielkopolskim i lubuskim, gdzie wydano ostrzeżenie drugiego stopnia przed nawałnicami.

Jak alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, zjawiska mogą spowodować zagrożenie życia i zdrowia ludzi oraz uszkodzenia infrastruktury oraz utrudnienia w komunikacji.

Przypomnijmy, że wczoraj nawałnice przeszły przez czeską Pragę. Jedna osoba zmarła. Ofiarą śmiertelną jest młoda kobieta, która uczestniczyła w geocachingu, grze terenowej polegającej na poszukiwaniu skrytek za pomocą odbiornika GPS. Uczestniczka zabawy najprawdopodobniej znalazła się w czasie ulewy w kanale jednego z dopływów Wełtawy, gdzie utonęła. Jej ciało zostało odnalezione w rzece w centrum miasta. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(nm)