„Czasami wybaczam. 'Wybaczać' to brzmi dumnie i zawsze to jest coś bardzo szlachetnego. Nie jestem pamiętliwy, ale mam dobrą pamięć” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef PO Grzegorz Schetyna, pytany przez słuchaczy, czy prawdą jest, że nigdy nie wybacza. „Legenda jest taka, jaka jest” – dodaje. Jak to jest być porównywanym do Targowicy? „Absolutnie mnie to nie rusza” – odpowiada gość RMF FM. „Intencja jest obraźliwa, ale nie dotyczy mnie i mogę z każdym podjąć debatę na temat Targowicy i Brukseli” – komentuje polityk.


Schetyna pytany przez słuchaczy o to, jak poradzi sobie z legendą Donalda Tuska, odpowiada: Nie chcę się do niego porównywać. Chcę sobie poradzić z PO i chcę ją odbudować i zrobić z nią znów mechanizm do wygrywania wyborów - deklaruje przewodniczący Platformy. Premier Schetyna? Najważniejsze to wygrać wybory - mówi gość Kontrwywiadu.

To cyniczne wykorzystywanie tragedii do budowania emocji i przykrywania najważniejszych w Polsce spraw - odpowiada Schetyna, pytany o komisję Macierewicza. Jego zdaniem to ciągłe budowanie podziałów w kraju - "niechęci, nienawiści i złych emocji". Będę mówić o tym, że to element politycznej gry - mówi polityk.

Grzegorz Schetyna odpowiada również na pytania o finansowanie 500+, TS dla Zbigniewa Ziobry, PO i Brukselę.