Grudziądzki oddział Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczął nabór chętnych do nauki na Uniwersytecie Dziecięcym. Poszukiwani są przyszli żacy w wieku od 7 do 10 lat, którzy chcą poznać tajniki m.in. chemii, biologii i grafiki komputerowej.

Uniwersytet Dziecięcy UMK powstał z inicjatywy Fundacji  Amicus  UNC. Funkcjonuje już w Toruniu, teraz zawitał także do Grudziądza.

Twórcom uczelni dla najmłodszych chodzi przede wszystkim o to, by zafascynować dzieci nauką. Próbują też pokazać, że przedmioty uważane za trudne i nudne wcale takie nie są. Właśnie dlatego najmłodsi uczestniczą głównie w zajęciach z nauk ścisłych, takich jak fizyka czy chemia, a prowadzący zachęcają do nauki przez zabawę.

Zajęcia proponowane maluchom przez grudziądzki oddział UMK mają nietypowe, zwracające uwagę nazwy. Są wśród nich m.in. "Niech to piorun trzaśnie" (fizyka), "Świat bakterii" (biologia) czy nawet... "Daktyloskopia" (prawo). Każdy z małych studentów dostanie indeks, by mógł poczuć się jak na prawdziwym uniwersytecie.

Rodzicom pomysł uniwersytetu dla dzieci bardzo się podoba. To dobrze, że dzieci mają okazję zapoznać się z takimi miejscami i podpatrywać to, co robią dorośli - mówi naszemu reporterowi Pawłowi Balinowskiemu jedna z mam, spotkanych na toruńskiej starówce. Dzieci są bardzo bystre, wiem to już po swoim niepełna trzylatku. Dużo szybciej się uczą i trzeba wykorzystać ten czas - dodaje inna.

Pierwsze zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Grudziądzu ruszą już 8 grudnia. Jeśli chcemy, by nasze dziecko wzięło udział, powinniśmy się pospieszyć.

Aby zapisać dziecko na zajęcia, trzeba wysłać e-mailem na adres udg@umk.pl formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Koszt uczestnictwa w cyklu zajęć wynosi 280 złotych.