"Były rozmowy i wszystko wskazuje na to, że różnice pomiędzy konserwatystami i liberałami w PO dotyczące ustawy na temat związków partnerskich są już bardzo niewielkie i że uda się wypracować jeden projekt" - mówi Paweł Graś odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "W interesie wszystkich - społeczeństwa, związków partnerskich i samej PO jest to, by ten temat jak najszybciej zamknąć" - twierdzi rzecznik rządu w RMF FM

"Godson w każdy piątek odchodzi z PO"


 Nie ma obawy, że konserwatyści odejdą z Platformy. Jestem o tym przekonany. A poseł Godson? Jeśli dziś byłby piątek, poseł Godson pewnie już sugerowałby odejście z partii- mówi gość RMF FM. Godson przeważnie w piątki opowiada że nie podoba mu się w PO. Konserwatyści nie mają powodów żeby odchodzić - twierdzi gość RMF FM.

"Próba zrzucania winy na media - bardzo zła metoda"

W odróżnieniu od na przykład Stefana Niesiołowskiego, nie będę zrzucał winy za spadające sondaże partii rządzącej na media. Zrzucanie winy na media to bardzo zła metoda. Winy należy szukać w sobie. Trzeba walczyć o przychylność i o to, żeby media przedstawiały prawdziwa sytuacje - mówi Graś.

"Nadszarpnięte zaufanie do PO. Głosowanie na nas - jedyna słuszna decyzja"

Zaufanie do PO zostało nadszarpnięte, ale mamy jeszcze czas żeby je odbudować. Do wyborów mamy jeszcze dwa i pół roku. W Polskich warunkach to wieczność, to cała epoka - mówi rzecznik rządu. Głosowanie na PO to jedyna słuszna decyzja. Jestem przekonany że do wyborów, przekonamy o tym wyborców.

"Będzie wymiana wiceministrów w MS"

Prawdopodobnie będzie wymiana wiceministrów w ministerstwie sprawiedliwości - zapowiada Graś. To decyzja Biernackiego, ale przeważnie nowi ministrowie dobierają sobie nowych współpracowników - mówi w RMF FM.

"Działalność minister Muchy będzie poddana gruntownej analizie"


Mucha i jej działalność, tak jak i innych ministrów w połowie kadencji, będzie poddana gruntowanej analizie - zapowiada. Zobaczymy jak ta analiza wypadnie.

"Za naszych rządów, legalizacji marihuany nie będzie"


Wprowadziliśmy możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Więcej w tej sprawie nie będzie. Dopóki władze w Polsce sprawuje PO i PSL, posiadanie marihuany w Polsce nie będzie legalne - rozwija nadzieje części słuchaczy gość RMF FM.

"Dymisja to nie metoda"

Most na A1 to nie jest prosta sprawa. Gdyby od dymisji ministrów zależało czy dany most zostanie skończony, żylibyśmy w zupełnie innym kraju. Sytuacja w Mszanie jest bardzo trudna. Na końcu jest odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzi którzy będą się tym mostem przemieszczać, więc pośpiech w tej sprawie nie jest wskazany.

"Jest deklaracja ministra. Niedługo reforma emerytur górniczych"

Reforma emerytur górniczych, która miała być w lutym, jest już na ukończeniu. Trwa analiza poszczególnych stanowisk i zawodów, które emeryturą powinny zostać objęte. To wymaga czasu. To jeszcze trochę musi potrwać, żeby nie popełnić błędu. Musimy dokonać rzetelnego oglądu. Jest polityczna wola, by tę sprawę zakończyć. Mamy deklaracje Władysław Kosiniak-Kamysza że to już niedługo - mówi Graś w RMF FM.

"Sprawa Sawickiej - przestrogą dla służb specjalnych"

Jako rzecznik rządu nie będę komentował wyroku ws. Beaty Sawickiej. Powiem tylko, że niezależnie od tego jak oceniamy postępowanie Beaty Sawickiej, to co się wydarzyło powinno być dla nas przestrogą, jak powinny działać w Polsce służby specjalne.