Lider Polski Razem Jarosław Gowin zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby ten przeprosił Polaków, za to, że nie zrealizował swojej obietnicy obniżenia podatków. Według byłego ministra przeprosiny należą się również tysiącom działaczy PO, bo ogromna większość z nich "podchodziła do programu głoszonego przez Tuska z pełnym przekonaniem".

Dziś widać, że Tusk nie był szczery, kiedy mówił, że PO jest partią, która będzie obniżać podatki, która będzie obniżać koszty funkcjonowania państwa. Donald Tusk był szczery, kiedy kilka miesięcy temu powiedział, że z biegiem lat staje się socjaldemokratą - ocenił Jarosław Gowin. Zastanawiał się m.in., czy Polsce po wyborach parlamentarnych w roku 2015 nie grożą rządy socjaldemokratycznej PO i socjalistyczno-postkomunistycznego SLD.

Słowa byłego ministra poparł lider łódzkiej listy do PE poseł John Godson. Przypomniał, że Tusk obiecał stopniowe obniżanie podatków. Miał to być marsz zawsze w jednym kierunku - zawsze w kierunku niższych podatków i zbędnych danin publicznych jakie obywatel płaci na rzecz administracji. Widać że zmienił zdanie, że już nie jest ten marsz w tym kierunku, ale zupełnie w odwrotnym - podsumował.

(mn)