RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

GOPR-owcy mają pełne ręce roboty

Autor: Publikacja: Środa, 29 grudnia (14:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tylko w grudniu ratownicy GOPR musieli interweniować prawie trzysta razy. Pomagali przede wszystkim narciarzom, którzy doznali kontuzji na stokach Beskidów. Kilka razy sprowadzali też w dół turystów, którzy zabłądzili na szlakach.

Łatwiejsze trasy są zatłoczone a to sprzyja wypadkom. Tam interwencji jest najwięcej. Te najtrudniejsze trasy mają w swoich statystykach najmniej wypadków - mówi szef beskidzkich ratowników. GOPR-owcy jako przyczynę wymieniają źle przygotowany sprzęt. Wielu narciarzy pojawia się również na stoku bez rozgrzewki. Prawdziwą zmorą jest jednak brawura i brak wyobraźni. Rekord z ostatniego tygodnia to 30 interwencji tylko jednego dnia.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: