Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami, które mogą wystąpić w nocy w centralnej i południowo-wschodniej części Polski. Mgła może ograniczać widoczność nawet poniżej 100 metrów.

Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. W nocy na obszarach obowiązywania ostrzeżeń prognozuje się mgły znacznie ograniczające widoczność. Nawet poniżej 100 m! Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą - poinformował IMGW na Twitterze.

Z załączonej mapy wynika, że gęstych mgieł można się spodziewać w centralnej i południowo-wschodniej Polsce - w województwach: podkarpackim, małopolskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, większość województwa opolskiego oraz południowe regiony województw wielkopolskiego i mazowieckiego. 

Według IMWG prawdopodobieństwo wystąpienia gęstych mgieł na tym obszarze wynosi w zależności od powiatu od 80 do 95 proc

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.