RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Generał Jaruzelski poddany chemioterapii

Publikacja: Piątek, 1 kwietnia (17:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Generał Wojciech Jaruzelski, u którego zdiagnozowano chłoniaka, rozpoczął chemioterapię - poinformował rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego. Gen. Jaruzelski jest leczony w Klinice Hematologii WIM. Wyraził zgodę na informowanie o swoim stanie zdrowia.

Jaruzelski trafił do szpitala ponad dwa tygodnie temu z powodu infekcji układu oddechowego; miał wysoką gorączkę. Przebywał w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii. W niedzielę wypisano go z lecznicy. Do szpitala wrócił w czwartek. Lekarze informują, że stan generała jest stabilny i czuje się on dobrze.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Jaruzelski trafił do olsztyńskiego szpitala MSWiA, gdzie był leczony z powodu zapalenia płuc i zaostrzenia niewydolności serca. Ponownie trafił do szpitala w marcu.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: