Aby ominąć ten plac budowy, jadąc do Gdańska skręcacie w lewo w Cedrach Wielkich, a potem przez Pruszcz Gdański i Rotmankę można wjechać na Obwodnicę Trójmiasta. Postoicie trochę na skrzyżowaniu w Pruszczu, ale szczególnie w wakacyjne weekendy warto pamiętać o tej drodze - na pewno krócej będziecie stać w korkach.
Sześciokilometrowy objazd placu budowy prowadzi blisko gospodarstw rolnych. To wąska droga, ta sama, którą trzeba było jeździć kilka lat temu, kiedy "siódemka" byłą remontowana. Dlatego trzeba uważać na pieszych i jechać bardzo ostrożnie.