RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gang kradnący auta we Francji rozbity

Autor: Publikacja: Środa, 30 lipca (15:00) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Nawet 100 samochodów mógł ukraść we Francji gang rozbity przez radomskich policjantów - dowiedział się reporter RMF FM. Pojazdy były przewożone do Polski i tu sprzedawane. Zatrzymano 4 osoby, dwie z nich już trafiły do aresztu.

Zatrzymani to organizatorzy kradzieży oraz osoby, które były kurierami. Werbowano je na terenie całego kraju.

Jak powiedział nam prokurator Andrzej Stojak, szefowie grupy od dziesięciu lat są znani policji.

Rozbita grupa działała od półtora roku. Złodzieje tym razem kradli dostawcze furgonetki, a ostatnio zaczęli się specjalizować w nowych, luksusowych samochodach.

W zależności od tego co jest chodliwe. Zaczynali kiedyś od przyczep chłodni, potem od betoniarek, samochodów audi i volkswagen polo, a teraz kradli mercedesy i bmw - powiedział Stojak.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: