W dniu Święta Niepodległości życzenia płyną do Polski z wielu stron świata. Ciepłe słowa wypowiadają jednak nie tylko przywódcy polityczni czy osoby duchowne. Komunikat związany z naszym narodowym świętem pojawił się nawet na... facebookowym profilu drużyny piłkarskiej FC Barcelona.

Na oficjalnym profilu hiszpańskiej drużyny życzenia dla Polski opublikowano tuż przed południem. Sam jednak fakt pojawienia się komunikatu nie był tak zaskakujący jak to, że był on napisany... w naszym ojczystym języku.

"94 lata temu Polska odzyskała Niepodległość. Najlepsze życzenia dla wszystkich Cules (fanów FC Barcelony - red. RMF FM) z Polski" - głosi wpis.

Pod spodem zamieszczono także anglojęzyczną wersję życzeń i radosne zdjęcie zawodników "Barcy", obdarzających się uściskami.

"Dziękujemy za pamięć!"


Wpis spotkał się z ciepłą reakcją polskich internautów. Doczekał się ponad tysiąca komentarzy z podziękowaniami. "Dziękujemy Wam bardzo! To miłe, że pamiętaliście o nas" - czytamy pod wpisem hiszpańskiej drużyny. "Jesteśmy wdzięczni za piękny gest" - piszą Polacy. 

Justyna Satora