Polacy masowo wracali z majówkowego odpoczynku. Spory ruch było widać m.in. na dolnośląskim i opolskim fragmencie autostrady A4. Tłoczno było na zakopiance i drogach Mazowsza. Kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość także w innych regionach kraju. Sprawdzaliśmy, jak jeździ się po polskich drogach i których miejsc lepiej unikać. Zobaczcie zapis naszej relacji minuta po minucie.


21:11 Ruch na zakopiance zmniejsza się. Ale wciąż pokonanie trasy z Zakopanego do Krakowa zajmuje blisko dwie godziny. Kierowcy stają jeszcze w korkach przed mostem w Białym Dunajcu i między Chabówką a Skomielną Białą.

21:04 Na Śląsku trzeba uważać na drodze z Bielska-Białej do Tychów. W okolicach Czechowic-Dziedzic i Pszczyny na krajowej "jedynce" kilkukilometrowe korki. Kilkadziesiąt minut stracą również kierowcy na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Korek na bramkach w Karwianach w kierunku granicy ma blisko 8 km. 

20:52 Trzy osoby zginęły, dwie są ranne w wypadku w Kisielowie w powiecie cieszyńskim. Samochód osobowy uderzył tam w drzewo i pobliki płot. Po badaniach okazało się, że kierowca auta był pijany.

20:11 Uwaga kierowcy wracający autostradą A2 do Warszawy - szykujcie się na powolną jazdę. Po wypadku w okolicach Brwinowa, na drodze tworzą się spore korki.

W Wiskitkach najlepiej odbić na "50" i lokalnymi drogami przez Żyrardów, Grodzisk i Pruszków próbować wjechać do Warszawy. Wszystko przez wypadek aż pięciu samochodów na wysokości Brwinowa, na A2. Uszkodzone pojazdy co prawda nie blokują już ruchu, ale inni kierowcy niestety często zwalniają, żeby popatrzeć na rozbite auta. Co do pozostałych dróg do stolicy, to od południa - już tradycyjnie - stoi ruch między Jankami i Raszynem. Warto pomyśleć o drodze przez Dawidy. Na północy natomiast korek tworzy się w, przed i za łomiankami, na "siódemce", z kolei na "ósemce" najlepiej omijać Radzymin, na pewno jednak nie przez most nad Zalewem Zegrzyńskim. Tam czeka Was nawet nawet kilkadziesiąt minut stania w korku. 

20:04 Korek na autostradzie A cztery na wysokości Góry Świętej Anny na jezdni w stronę Katowic. Samochód osobowy uderzył tam w barierę. Kiedy zatrzymaliśmy się, zeby zapytać, czy nie trzeba pomóc, to już się korkowało. Był tam tylko jeden pas przejezdny. Myślę, że w tym momencie będzie jeszcze gorzej - powiedział nam pan Rafał. 

20:00 Zderzenie trzech samochodów osobowych na krajowej "5" w Ligocie Pięknej między Trzebnicą a Wrocławiem. Dwie osoby są ranne. W miejscu wypadku policja kieruje ruchem.

19:40 Ogromny korek na wyjeździe z Bielska na krajowej "1" - informujecie na Gorącą Linię RMF FM. 

19:11 Zakopianka wciąż w kilku miejscach jest zablokowana i choć ruch na niej się zmniejsza, kierowcy wciąż stoją w kilkukilometrowych korkach przed uszkodzonym mostem w Białym Dunajcu i wyjazdem z Nowego Targu. Jednak tam i w Rabce korki już są mniejsze niż jeszcze 2-3 godziny temu. Cierpliwością muszą wykazać się jadący "75" z Nowego Sącza do Brzeska. Nie dość, że utkną w Brzesku przed wjazdem na krajową "4", to jeszcze muszą wlec się w długim ogonku w Łososinie Dolnej, gdzie trwa lokalny festyn. 

19:04 Na Śląsku korki na trasie z Żywca przez Bielsko-Białą do Pszczyny. Miejscami zatory na tej trasie mają 3 km - informuje nasz reporter Bartłomiej Paulus. Na Dolnym Śląsku samochody utknęły przed punktem poboru opłat w Karwianach na autostradzie A4. W kierunku granicy - zator ma 4 km, w przeciwnym - na 2 km. W 10-kilometrowym korku stoją auta na krajowej "8" w okolicach Jordanowa Śląskiego, w kierunku Wrocławia. Na opolskim odcinku A4 spory ruch, ale bez większych utrudnień. 

18:40 Korek utworzył się na drodze nr 75, kierunek Nowy Sącz-Brzesko, auta jadą żółwim tempem od miejscowości Kurów do Łososiny, dolnej do lotniska,  pozdrawiam oczekujących i życzę dużo cierpliwości - napisał na Gorącą Linię RMF FM nasz słuchacz. 

18:20 Jedna osoba nie żyje, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zablokowana jest krajowa "20" w miejscowości Hopowo. Zderzyły się tam 2 auta osobowe. 

17:52 Na zakopiance pokonanie odcinka od stolicy Tatr do Krakowa zajmie ponad 2 godziny. W korkach utkniecie między Poroninem a Białym Dunajcem, w Nowym Targu w Rabce Zdroju i potem w Libertowie przed wjazdem do Krakowa. A dalej - dwukilometrowy korek do bramek na autostradzie A4 w Balicach.

17:50 Korkują się już wjazdy do Warszawy - Łomianki, Serock, Radzymin i Janki. 


17:35 Zderzenie trzech samochodów osobowych na krajowej "7" w Mławie na Mazowszu. Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko - trasa jest zablokowana. Wyznaczono objazd ulicami miasta, a korek ma prawie cztery kilometry długości.

17:29 Zakorkowane zwężenia w Nowym Targu i Rabce - napisała na Gorącą Linię RMF FM pani Magdalena. 

17:10 Korkują się drogi prowadzące do Warszawy - najbardziej te, którymi warszawiacy wracają z północy Polski. Pierwsze korki tworzą się więc na krajowej "8" z Białegostoku - zwłaszcza w okolicach Ostrowi Mazowieckiej i koło Radzymina.

Na kłopoty szykujcie się także jadąc krajową "7" znad morza. Zwłaszcza w okolicach Mławy i tradycyjnie Łomianek.

Pozostałe wjazdy do Warszawy są na razie przejezdne. 

16:48 Śmiertelny wypadek na krajowej "6" między Słupskiem a Lęborkiem. W Pogorzelicach motocykl wjechał do rowu. Kierowcy nie udało się uratować. W miejscu wypadku policja kieruje ruchem. 

16:47 W cierpliwość powinni się uzbroić kierowcy na warmińsko-mazurskim odcinku "51". Doszło tam do dwóch wypadków - w Tomaszkowie między Olsztynem i Olsztynkiem zderzyły się dwa samochody osobowe - trasa jest zalokowana, trzeba korzystać z objazdów. Natomiast w Połęczach w zderzeniu trzech samochodów ucierpiały trzy osoby. Tam policja kieruje ruchem.

16:45 Na A4 jest spory ruch, ale dolnośląskim i opolskim odcinkiem w obu kierunkach jedzie się jeszcze bez większych problemów. Powoli korkują się bramki w Karwianach pod Wrocławiem. W kierunku granicy utworzył się zator ma koło 500 metrów. Na wyjazd z Wrocławia najwięcej czasu muszą poświęcić kierowcy jadący na Brzeg Dolny.    

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.