„Niewielka wieś to nasza duma, bo cisza i spokój zawsze tu były; mamy najlepsze jagodzianki w Polsce; mieszka tu wielu pozytywnie zakręconych ludzi” – między innymi takimi argumentami popieraliście swoje zgłoszenia do naszego cyklu Fakty z Twojego Miasta. Przypomnimy, od września ruszamy w podróż po Polsce, by odkryć piękne, ale mało znane miejsca, pokazać atrakcje, o których wie niewielu, pochwalić to, co dobre w Waszych małych ojczyznach.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń przesłanych za pomocą formularza wybraliśmy sześć miejscowości. To Wy zdecydowaliście, które miasto mieli odwiedzić nasi dziennikarze w najbliższą sobotę. W Faktach RMF FM powiemy, dlaczego warto tam przyjechać, przedstawimy atrakcje miasta, podpowiemy, jak spędzić tam wolny czas, zapytamy mieszkańców, jak im się tam żyje.


Zobacz, jakie argumenty padły za poszczególnymi miastami

Więcej wpisów i zgłoszeń znajdziesz TUTAJ

Dodajmy, że cały czas czekamy na Wasze nowe zgłoszenia z innych miejscowości. W naszym specjalnym formularzu trzeba podać pięć powodów, dla których warto przyjechać do Waszego miasta. Napiszcie do nas, jeśli w pobliżu Waszej miejscowości odnowiono stary pałac, wybudowano nowoczesny kompleks sportowy, odbywają się nietypowe, ale niezwykle ciekawe imprezy kulturalne... Jeśli obok mieszkają wyjątkowi ludzie, o których warto opowiedzieć... Jeśli po prostu lubicie swoją miejscowość. Uzasadnijcie tylko, dlaczego.