Do trzech razy sztuka! Pszczyna wygrała plebiscyt słuchaczy na RMF 24 i to tę śląską miejscowość odwiedzi nasz reporter w ramach cotygodniowego cyklu Fakty z Twojego Miasta. W dwu poprzednich głosowaniach Pszczyna dosłownie o włos przegrała – najpierw ze Świnoujściem, potem z Gniewem.

Uczestnicy sondy na RMF 24 docenili atrakcje Pszczyny. Miejscowość  kusi m.in. jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce - rezydencją książąt Hochberg von Pless, wspaniałym parkiem w stylu angielskim i pokazową zagrodą żubrów.

Zobacz zgłoszenie Pszczyny

W sobotę wyjaśnimy też, skąd wzięła się nazwa Pszczyna. Opowiemy m. in. o Bramie Wybrańców w pszczyńskim zamku, o legendzie związanej z kapliczką w tamtejszym parku. Skosztujemy też lokalnego specjału - deseru księżnej Daisy.

Koniecznie bądźcie z nami w sobotę.

A jeśli chcesz zaprosić nas do swojej miejscowości, czekamy. Miasta, którym nie poszczęściło się w głosowaniach wciąż mają szanse. Być może następnym razem to właśnie argumenty mieszkańców tych miejscowości przekonają internautów. Pamiętajcie zgłaszając swoje miasto, koniecznie uzasadnijcie - dlaczego mamy przyjechać właśnie do Was!

W naszym specjalnym formularzu trzeba podać pięć powodów, dla których warto przyjechać do Waszego miasta. Napiszcie do nas, jeśli w pobliżu Waszej miejscowości odnowiono stary pałac, wybudowano nowoczesny kompleks sportowy, odbywają się nietypowe, ale niezwykle ciekawe imprezy kulturalne... Jeśli obok mieszkają wyjątkowi ludzie, o których warto opowiedzieć... Jeśli po prostu lubicie swoją miejscowość. Uzasadnijcie tylko, dlaczego.

Zgłoś swoje miasto, wypełniając specjalny formularz, i zaproś do siebie reporterów RMF FM