Wszystko już jasne! W sobotę w ramach pierwszych w tym roku Faktów z Twojego Miasta będziemy gościć w Malborku. Ta pomorska miejscowość pokonała w plebiscycie słuchaczy RMF FM Skawinę, Rawę Mazowiecką, Kluczbork, Iławę i Nysę. Na Malbork zagłosowało 18,54 proc. internatów.

W sobotę dziennikarze RMF FM zawitają do Malborka. A jeśli Malbork, to przede wszystkim zamek wielkich mistrzów krzyżackich, jedna z największych twierdz średniowiecznej Europy. Zabierzemy Was na spacer po korytarzach i komnatach warowni, ujawnimy sekrety, które skrywa. Opowiemy Wam też o potrawach, które trafiały na krzyżackie stoły. 

Zobacz, jakie argumenty padły za wizytą w Malborku

A już we wtorek - nowe głosowanie. Nadal mają szansę wziąć w nim udział miasta, które brały udział w plebiscytach, ale nie zdobyły największej liczby głosów.

Cały czas czekamy też na Wasze nowe zgłoszenia z innych miejscowości. W naszym specjalnym formularzu trzeba podać pięć powodów, dla których warto przyjechać do Waszego miasta. Napiszcie do nas, jeśli w pobliżu Waszej miejscowości odnowiono stary pałac, wybudowano nowoczesny kompleks sportowy, odbywają się nietypowe, ale niezwykle ciekawe imprezy kulturalne... Jeśli obok mieszkają wyjątkowi ludzie, o których warto opowiedzieć... Jeśli po prostu lubicie swoją miejscowość. Uzasadnijcie tylko, dlaczego.

Zgłoś swoje miasto, wypełniając specjalny formularz, i zaproś do siebie reporterów RMF FM!