53 osoby zostały ewakuowane z bloku na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. To jedno z największych osiedli w regionie. W jednym z mieszkań znaleziono podejrzane chemikalia.

Niewykluczone, że znalezione w mieszkaniu na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach chemikalia były materiałami służącymi do produkcji środków wybuchowych. Policjanci wykonywali czynności na zlecenie dolnośląskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. W mieszkaniu ujawniono chemikalia, które prawdopodobnie mogłyby być użyte do produkcji materiałów wybuchowych, ale nie mamy potwierdzonej tej informacji - powiedział sierż. szt. Maciej Bajerski z katowickiej komendy.

Akcję w tym bloku rano przeprowadzała policja. Chodziło o jedno z mieszkań na III piętrze. 

Policjanci zatrzymali lokatora mieszkania, w którym były chemikalia, dla bezpieczeństwa ewakuowali mieszkańców, sprawdzili wszystkie mieszkania w bloku przy ul. Piastów. Po zabezpieczeniu tych chemikaliów mieszkańcy wrócili do domu - dodał Bajerski.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


Opracowanie: