Firma obsługująca instalację gazową w centrum handlowym w Nowym Dworze Mazowieckim wymieniła uszkodzony zawór, sytuacja jest opanowana i nie wymaga już interwencji straży – poinformowała we wtorek po godzinie 18:00 straż pożarna. We wtorek po wycieku gazu służby ewakuowały około 130 osób.

Ok. 130 klientów i pracowników ewakuowały służby z centrum handlowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Przyczyną był wyciek gazu z jednego z dwóch zbiorników znajdujących się pod ziemią obiektu.

Z uwagi na to, że obok jest stacja transformatorowa, podjęliśmy decyzje o tym, że aby zminimalizować bezpieczeństwo, ewakuujemy całe centrum, pracowników, klientów; odłączone zostało zasilanie budynku w energię elektryczną, rozstawiliśmy dwie kurtyny wodne w części, w której jest stacja transformatorowa - powiedział Tomasz Wołoszyn z wydziału prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W wyniku awarii służby zamknęły wewnętrzne drogi dojazdowe do centrum oraz parking. 

Strażacy poinformowali po godzinie 18:00, że firma obsługująca instalację wymieniła uszkodzony zawór. "W tej chwili odbywa się operacja odwrotna do tankowania, w związku z tym ta sytuacja nie wymaga już interwencji straży pożarnej, dlatego zastępy wracają do koszar" - podano.

(ug+j.)