RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ewakuacja w centrum Bielska-Białej. Powodem niewybuch

Autor: Publikacja: Piątek, 18 sierpnia (13:57) Aktualizacja: Piątek, 18 sierpnia (14:00)

Około stu osób ewakuowano z budynków w centrum Bielska-Białej. Znaleziono tam niewybuch. Służby częściowo wyłączyły z ruchu dwie ulice.


Policjanci i strażacy wyznaczyli specjalną strefę bezpieczeństwa. Lokatorzy mieszkań musieli znaleźć się poza nią, część z nich czekała w mieszkaniach swoich znajomych. Na miejsce wezwano saperów z Gliwic. Tuż przed godz. 14 niewybuch wywieziono.

Pocisk - najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej - znaleziono w czasie prac ziemnych. Roboty natychmiast wstrzymano, a pocisk zabezpieczył policyjny pirotechnik.

(mpw) 

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: