Początkowo chorych było tylko kilka osób. Problemy zdrowotne zgłaszają jednak kolejne – skarżą się na bóle głowy, brzucha, biegunkę, nudności i wymioty.
Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Żuchowski, niektóre oddziały zostały odizolowane. Wstrzymane zostały także odwiedziny i zajęcia z osadzonymi.