Nieuwaga poseł Elżbiety Radziszewskiej przyczyną zderzenia trzech samochodów w Piotrkowie Trybunalskim w Łódzkiem. Do zdarzenia doszło wczoraj. Parlamentarzystka nie zdążyła się zatrzymać, gdy dwa auta przed nią gwałtownie zahamowały.

Samochody: volkswagen, fiat i suzuki zderzyły się na ul. Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Największym autem - suzuki - kierowała parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska. Z ustaleń policji, po przesłuchaniu świadków i osób, które brały udział w zdarzeniu, wynika, że auta zatrzymały się gwałtownie, bo po ulicy biegał pies. Dwa pierwsze pojazdy zdążyły zahamować, pani poseł za późno nacisnęła na hamulec i uderzyła w poprzedzający samochód, a ten w kolejny. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Parlamentarzystka na miejscu nie dostała mandatu za spowodowanie zderzenia, ale policjanci zebrali dowody i przesłuchali świadków w tej sprawie.

Po zderzeniu w szpitalu na obserwacji jest pasażerka jednego z pojazdów. Od stanu jej zdrowia będzie zależeć, czy będzie mowa o wypadku, czy tylko o stłuczce samochodów. 

(mpw)