Akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi, który pobił w parku kobietę, w wyniku czego zmarła, skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Oskarżono go o nieumyślne spowodowanie śmierci i nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej.

Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło przed rokiem w elbląskim parku im. Michała Kajki. Wracająca w nocy do domu po imprezie para posprzeczała się. Podczas kłótni 35-letni mężczyzna pobił o dwa lata młodszą partnerkę. Nieprzytomną kobietę zabrało pogotowie, ale - mimo udzielenia jej pomocy lekarskiej w szpitalu - zmarła.

Jak poinformowała w komunikacie prokuratura, po blisko rocznym śledztwie skierowano do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia w tej sprawie. Sprawcy zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, poprzez zadanie jej ciosów w głowę i inne części ciała. Za takie przestępstwo grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

35-latka oskarżono również o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej "znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jej życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu", za co grozi mu do trzech lat więzienia.

(nm)