Jak co roku RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" pomogą uczniom trzecich klas gimnazjalnych sprawdzić wiedzę przed "małą maturą" - pierwszym tak ważnym egzaminem w życiu. Dziś publikujemy przykładowy test matematyczno-przyrodniczy. Więcej zadań z tej dziedziny znajdziecie we wtorkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Egzamin gimnazjalny odbywa się w kwietniu. W tym roku w dniach 18, 19 i 20 kwietnia. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia. Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z zakresu języka polskiego ‎i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎

Z myślą o trzecioklasistach "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował trzy poradniki z przykładowymi zadaniami i rozwiązaniami.

W poniedziałek 12 marca do "Dziennika Gazety Prawnej" dołączony był test z wiedzy humanistycznej.

We wtorek 13 marca będziecie mogli kupić gazetę z testami matematyczno-przyrodniczymi.

W środę 14 marca wraz z gazetą dostępne będą arkusze z języka angielskiego.

Wszystkie arkusze przygotowano zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Napisali je specjalnie dla Was doświadczeni pedagodzy z wieloletnią praktyką.

Przykładowe zadania matematyczno-przyrodnicze: