Dziury zostaną załatane. Mamy dobre wieści dla mieszkańców Ustowa, Kurowa i Siadła Dolnego koło Szczecina. Po naszej interwencji urzędnicy obiecują, że naprawią powiatową drogę, która po zimie jest w fatalnym stanie. „Niewiele trzeba i samochód uszkodzony” – skarżyli nam się mieszkańcy. Sprawą zajęła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska, która usłyszała od urzędników zapewnienie, że remont rozpocznie się już za dwa tygodnie.

Ekipa drogowców ma rozpocząć prace 23 maja - zapowiada Anna Janicka ze Starostwa Powiatowego w Policach. Dodaje, że w remoncie drogi przeszkodzić może jedynie pogoda. Jeśli w piątek 23 maja będzie padać, to drogowcy przełożą prace o kilka dni. Na mokro dziur się nie łata - mówi Janicka.

Nareszcie! - tak na zapowiedzi urzędników odpowiadają ci, którzy drogę z Ustowa do Siadła pokonują przynajmniej dwa razy dziennie. Podejrzewam, że gdyby nie wasza interwencja, to znów czekalibyśmy do lipca na załatanie dziur po zimie. Nic więcej nam nie trzeba - mówi pan Cezary. Między innymi on prosił nas o interwencję w sprawie drogi. Napisał do nas na Gorącą Linię RMF FM.

Mieszkańcy skarżyli się, że z powodu gigantycznych dziur wyjątkowo często odwiedzają warsztaty samochodowe. Psują się też jeżdżące tędy podmiejskie autobusy. Na kompleksowy remont drogi kierowcy czekają już 10 lat. Jak ustaliła nasza reporterka, teraz wreszcie pojawia się na to szansa. Projekt przebudowy drogi jest już gotowy, ale starostwo na razie nie chce mówić o terminach. Część kosztów inwestycji mają pokryć środki z Unii Europejskiej, dołoży się też gmina Kołbaskowo.

Dziennikarze RMF FM interweniują w Waszych sprawach. Na sygnały czekamy pod numerem telefonu 600 700 800 i adresem fakty@rmf.fm.

(bs)