Nawet 15 centymetrów śniegu może dziś spaść miejscami w południowej i centralnej części Polski. Od Podkarpacia przez Mazowsze po Dolny Śląsk będzie sypać. Na krańcach południowo-wschodnich możliwy także marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Tam jednak także może poprószyć śnieg.

Informacje, zdjęcia i filmy możesz przysyłać na Gorącą Linię: SMS/MMS: 600 700 800, e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie www.

Temperatura maksymalna od -9 st.C, -8 st.C miejscami na Pomorzu i w kotlinach sudeckich, -7 st.C, -4 st.C na przeważającym obszarze kraju, do -2 st.C, 0 st.C na południowym wschodzie, cieplej jedynie w województwie podkarpackim, lokalnie do 3 st.C.

Wiatr na północy i północnym zachodzie kraju słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny. Na południu okresami porywisty - tam też możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże z opadami śniegu. Spadnie od 5 do 10 cm świeżego puchu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -16 st.C, -14 st.C w dolinach sudeckich i miejscami na Śląsku, do -12 st.C, -8 st.C na przeważającym obszarze kraju, cieplej lokalnie nad morzem i na południowym wschodzie, od -7 st.C do -5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę w północnej części kraju sporo przejaśnień. W pozostałych regionach chmury - śnieg już tylko miejscami.

Temperatura maksymalna od -8 st.C do -5 st.C, a miejscami na Podkarpaciu i Wybrzeżu cieplej, od -4 st.C do -2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach północnych okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni.