Bardzo miłą niespodziankę przygotowali dla przyszłych kierowców pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Każdy, kto dziś nie zda egzaminu teoretycznego, może w ciągu kilku godzin... podejść do niego jeszcze raz. Wszystko po to, by kursanci mogli uniknąć zdawania testu na nowych zasadach, które zaczną obowiązywać od jutra.

W szczecińskim ośrodku ruchu drogowego prawdziwe oblężenie. Prawdopodobnie ustanowiony zostanie rekord wszech czasów. Egzamin na prawo jazdy może dziś zdać ponad 750 osób. Tymczasem jeszcze kilka tygodni temu do egzaminu przystępowało najwyżej 100-150 kursantów dziennie.

Pracownicy WORD-u w Szczecinie przygotowali dziś dla kandydatów na kierowców niezwykłe ułatwienie. Każdy, kto obleje w pierwszym podejściu egzamin teoretyczny, będzie mógł... podejść do niego jeszcze raz przed północą, by uniknąć zdawania testu "po nowemu".

50 śmiałków na nowe zasady

Od soboty do wtorku w szczecińskiej placówce nie będą organizowane egzaminy. W pierwszych dwóch dniach nowego tygodnia egzaminatorzy będą uczyć się nowego systemu informatycznego. Pierwsze testy na nowych zasadach zostaną przeprowadzone przyszłym kierowcom dopiero w środę.

Pierwszych 50 kursantów, którzy chcą przystąpić do egzaminu w przyszłym tygodniu, już złożyło wymagane dokumenty. Będą musieli odpowiedzieć na 32 pytania. Do tej pory w teście było ich tylko 18. Poza tym będą one wybierane z bazy liczącej kilka tysięcy pytań, a co za tym idzie nauczenie się wszystkich odpowiedzi na pamięć nie będzie już teraz możliwe.