Olsztyński sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla właściciela schroniska w Radysach na Mazurach. Mężczyzna jest podejrzewany między innymi o znęcanie się nad zwierzętami. Na terenie schroniska odkryto martwe i chore psy.

Zygmunt D. jest podejrzany między innymi o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Jak informuje reporter RMF FM Piotr Bułakowski - to nie pierwszy raz, kiedy prokuratura zajmuje się tym schroniskiem.

W przeszłości prowadzono tam postępowania sprawdzające w kierunku znęcania się nad zwierzętami, ale kończyły się one odmową wszczęcia śledztwa lub jego umorzeniem. Tym razem jest inaczej. W czasie przeprowadzonej w tym tygodniu interwencji na terenie schroniska znaleziono 10 martwych psów a 70 kolejnych wymagało pomocy weterynarza.

Sąd zdecydował o areszcie w obawie, że podejrzany może uciec albo próbować wpływać na zeznania świadków. Choć śledztwo jest na początkowym etapie, to jednak zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje w ocenie sądu na duże prawdopodobieństwo, że Zygmunt D. dopuścił się zarzucanych mu czynów.